Pénzügyi-számviteli ügyintéző - távoktatás

A Pénzügyi-számviteli ügyintéző képzés mindenki számára hasznos lehet, ugyanis a pénzügyekben való jártasság a későbbi életben nagy segítség, akár befektetésről, akár hitelügyintézésről legyen szó.
penzugyi-szamviteli-ugyintezo-tavoktatas.jpg

A képzés OKJ azonosítója:

54 344 01

A képzési program nyilvántartásba-vételi száma:

E-000548/2014/A002

A képzés szintje:

emeltszintű szakképesítés

A képzés összóraszáma:

960 tanóra

A jelentkezés feltétele:

érettségi végzettség

Választható nyelv

angol, illetve minimum 10 fő igénye esetén német

Kinek ajánljuk ezt a képzést?

A Pénzügyi-számviteli ügyintéző képzés mindenki számára hasznos lehet, ugyanis a pénzügyekben való jártasság a későbbi életben nagy segítség, akár befektetésről, akár hitelügyintézésről legyen szó. Az OKJ bizonyítvány megszerzése után a Wekerle Sándor Üzleti Főiskolán akár ösztöndíjjal is lehet továbbtanulni, vagy szakképesítés ráépüléseink közül lehet választani.

Jellemzően milyen munkakörök tölthetők be a szakképesítés birtokában?

Pénzügyi referens, Pénzügyi koordinátor, Számlaellenőr, Pénztáros, Bérszámfejtő, Bérügyi adminisztrátor, Főkönyvi könyvelő, Főkönyvi munkatárs, Számviteli előadó, Analitikus könyvelő, Analitikus nyilvántartó, Anyagkönyvelő, Banki könyvelő, Díjkönyvelő, Folyószámla könyvelő, Forgalmi könyvelő, Gépkönyvelő, Készletkönyvelő, Kontírozó könyvelő, Könyvelői adminisztrátor, Leíró könyvelő, Vállalati pénztáros, Pénzügyi nyilvántartó, Számlázási ügyintéző, Számviteli adminisztrátor, Irodai adminisztrátor, Iratkezelő, Készlet- és anyagnyilvántartó, Pályázatíró asszisztens, Uniós projektek ügyintézője, Projektmenedzser asszisztens

Milyen feladatokat lát el egy Pénzügyi-számviteli ügyintéző?

A pénzügyi-számviteli ügyintéző alkalmas a vállalkozások működésével összefüggő számviteli és pénzügyi feladatok elvégzésében való közreműködésre, részfeladatok önálló elvégzésére. A vállalkozás valamennyi pénzmozgással, illetve pénzállomány-változással összefüggő nyilvántartását vezeti, közreműködik az egyes pénzügyi műveletek előkészítésében, lebonyolításában, elszámolásában, kezeli az ehhez kapcsolódó iratanyagokat. Működő gazdálkodó szervezeten belül előkészíti és rögzíti az adott munkahely gazdasági eseményeit a helyi számviteli szabályok szerint, a gazdasági eseményeket kontírozza, a főkönyvi és az analitikus nyilvántartásokat vezeti, könyvviteli feladásokat készít.

Követelménymodulok:

  • 11504-16 Gazdálkodási alaptevékenység ellátása
  • 10147-16 Gazdálkodási feladatok ellátása
  • 11505-12 Könyvelés számítógépen
  • 10149-12 Könyvvezetés és beszámoló-készítés feladatai
  • 11506-16 Vállalkozásfinanszírozási és adózási feladatok
  • 11501-16 Projektfinanszírozás
  • 11502-12 Projektfolyamatok követése
  • 11498-12 Foglalkoztatás I.
  • 11499-12 Foglalkoztatás II.

Vizsgagarancia

Képzéseinken abban az esetben nyújtunk vizsgagaranciát, ha a képzett hiányzásainak száma nem haladja meg az összóraszám 5%-t százalékát, és modulzáró vizsgáin legalább négyes eredményt ér el. Ebben az esetben, ha nem sikerül az OKj-s szakképesítés megszerzése az első alkalommal , az iskola állja az intézményünk által szervezett következő vizsga díját,valamint a képzett jogosult ingyenesen látogatni a konzultációs órákat.

Képzésünket a megfelelő jelentkezési létszám alapján tudjuk indítani.

Kérjük, megfelelő körültekintéssel töltse ki a jelentkezési lapot! Adatait az intézmény kizárólag belső célra használja fel, azok harmadik félnek nem kerülnek kiadásra.

Please tell us how big is your company.
Please type your full name.
Invalid email address.
Please type your full name.

Mi az az OKJ-s képzés?

Az Országos Képzési Jegyzék (OKJ) a magyar állam által elismert szakképesítések listája.

Mi az a szakmacsoport?

Az OKJ-s szakképesítéseket 22 szakmacsoportba sorolták (pl. informatika, közgazdaság, kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció, oktatás, szociáli szolgáltatások, ügyvitel, vendéglátás-turisztika..)

Mi az a részszakképesítés?

Olyan rövid időtartamú képzés, amely egy szakképesítés egyes moduljait tartalmazza, és legalább egy foglalkozás egy munkakörének betöltésére képesít. Például a (teljes) pénzügyi-számviteli ügyintézői szakképesítés három részszakképesítésből áll.

Mi az a szakképesítés ráépülés?

Egy teljes szakképesítés megszerzése után elvégezhető további modul vagy modulok, amely(ek) további munkakörök betöltésére képesít(enek). Például pénzügyi-számviteli ügyintézői (teljes) szakképesítés megszerzése után elvégezhető a vállalkozási mérlegképes könyvelői munkakör betöltéséhez szükséges azonos nevű ráépülés